Dobromiła Tenerowicz-Grądzka w 1985r. ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji. Po odbyciu aplikacji sądowej w latach 1985-1987 pracowała jako asesor, a następnie sędzia Sądu Rejonowego w Trzciance i w Poznaniu w wydziale karnym i rodzinnym. W latach 1989-1993 pracowała jako sędzia Sądu Rejonowego w Poznaniu w wydziale rejestrowym - gospodarczym .

Od 1992 roku wykonuje zawód radcy prawnego -  wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu pod numerem Pz 1208/92.
Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, osób fizycznych, zajmuje się problematyką funduszy unijnych. Pracowała jako radca prawny w Pierwszym Komercyjnym Banku S.A., Animex Banku S.A., Kredyt Banku S.A.  Aktualnie jest radcą prawnym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Od 1993r. prowadzi samodzielną działalność w ramach Kancelarii Rady Prawnego.

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, cywilnym, rodzinnym, administracyjnym i  prawie nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zagadnień deweloperskich oraz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.